Ilgalaikiai projektai

Ilgalaikiai projektai

Vasario-kovo mėnesiais 4d klasės mokiniai plušėjo prie projektų. Susiskirstę komandomis, aptarė temą, pasiskirstė darbus ir pradėjo ruoštis jų pristatymui. Viena komanda paruošė projektą apie Kovo 11-ąją ir pravedė pilietiškumo pamoką savo klasės draugams. Kita panoro kalbėti apie patyčių problemas, todėl analizavo Simpsonų filmą. Kas ir kaip jį kūrė. Kodėl tokie keisti veikėjai? Kodėl jo nereikia žiūrėti vaikams? Pateikė klasės draugams filmuko ištrauką ir nagrinėjo rodomų patyčių situacijas, bei ieškojų sprendimų. Trečioji komanda nusprendė patyrinėti ,,Raudonąją knygą”. Visiems buvo įdomu sužinoti kodėl tokia knyga yra. Ką joje galime rasti? Buvo pristatyti keli į raudonąją knygą įtraukti Lietuvos guvūnai. Pabaigai visa klasė sudalyvavo protmūšyje. Dar viena komanda domėjosi kompanijos ,,Marvel” atsiradimu. Pristatė kokius herojus galima sutikti šios kompanijos filmuose. Kuo jie ypatingi? Kokių galių turi? Vykdė apklausą ir sužinojo, kurie herojai patinka klasės draugams, kodėl patinka, kokios jų savybės mokiniams atrodo svarbiausios. Na, o penktosios komandos projektas truko ilgiausiai. Jie nusprendė ,,prikelti” klasėje vystančią orchidėją. Teko pasidomėti kaip ir kur auga orchidėjos. Kokios jų rūšys? Ką jos mėgstą? Kaip persodinamos? Kokios trąšos tinka? Kaip dažnai laistyti? Pristatymo metu paaiškėjo, kad klasės orchidėja neišgyveno, nes buvo perlaistyta ir tiesiog supuvo. Aptardami visus įvykdytus projektus mokiniai labai džiaugėsi, kad sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų. Suprato, kad reikia mokėti susisteminti informaciją ir pateikti tik svarbiausius faktus. Įtvirtino IT gebėjimus. Teko sustiprinti laiko planavimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Na, o sunkiausia buvo – viešas pristatymas. Džiugu, kad įgyvendinę projektus grupėmis mokiniai panoro daryti individualius projektus.

Mokytoja Renata