Molio pašnekesiai

Molio pašnekesiai

Kovo 7 dieną 1b klasės mokinukai dalyvavo edukaciniame keramikės Dalios Svilienės užsiėmime “Molio pašnekesiai”.

Pradžioje pirmokai susipažino su lietuvių liaudies lipdymo, dekoravimo tradicijomis, sužinojo, kokioje temperatūroje reikia išdegti molinius lipdinius, kad jie būtų tvirti.

Darbui vaikai naudojo baltąjį molį. Jis buvo pilkos spalvos, bet keramikė paaiškino, kad po išdegimo taps baltu. Pirmokams buvo labai keista ir malonu jausti savo rankose molio drėgmę ir vėsą. Ilgai nelaukdami visi ėmėsi darbo – lipdė gėlės žiedo formos dubenėlį. Savo kūrinį dekoravo įvairiais būdais: linijomis, taškeliais, įspaudais, bei savo sukurtais dekoro elementais. Baigę vaikai negalėjo atsidžiaugti savo kūrinių grožiu. Juos paliko keramikos studijoje išdegimui.

O dabar visi labai nekantriai laukia balandžio 12 dienos, kai mokysis savo darbelius glazūruoti.

Mokytoja Gražina Apšegienė