Projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ komandiruotė-stažuotė „STEAM ugdymas Estijos švietime“
Donata 0 Comments

Projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ komandiruotė-stažuotė „STEAM ugdymas Estijos švietime“

2024 m. kovo 4-8 d. pavaduotoja Oksana Karoblienė ir mokytoja Ramunė Mataitienė viešėjo Estijoje, kur dalyvavo projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ komandiruotėje-stažuotėje „STEAM ugdymas Estijos švietime“. Stažuotės metu aplankyta Talino 21-oji mokykla- tai viena didžiausių mokyklų Taline, kurioje mokosi 1397 mokiniai. Kiekvienas mokyklos mokinys žino, kad mokymasis negali būti lengvas, nes jis reikalauja pastangų. Kiekvienas mokinys stengiasi būti geriausiu mokiniu, kokiu tik gali būti. Po viešnagės mokykloje aplankytas Talino sveikatos muziejus, kuris glaudžiai bendradarbiauja su visomis miesto mokyklomis, siūlydamas STEAM pamokas pagal ugdymo programas.

Kitą stažuotės dieną aplankyta Tallinn Pääsküla Kool. Tai Žalioji mokykla, ypatingai didelį dėmesį skirianti gamtos pažinimui, aktyviam poilsiui gamtoje, mokinių emocinei sveikatai, savęs pažinimui. Mokykloje ypatingai vertinama švara. Jų šūkis ,, Švaru ne ten, kur kažkas išvalo, o ten, kur niekas neprišiukšlina“. Po pažinties su mokykla aplankytas didžiausias mokslo centras Baltijos šalyse – AHHAA, į kurį mokytis STEAM dalykų kviečiami ir Lietuvos mokiniai.

Po viešnagės Talino mokyklose stažuotė persikėlė į Tartu. Šiame mieste aplankyta Mart Reiniku mokykla, kurią sudaro atskiruose pastatuose įsikūrę du skyriai: 1-4 kl. ir 5-9 kl. Šioje ugdymo įstaigoje nuo 5 kl. galima pasirinkti gamtos mokslų kryptį. Mokykla (kaip ir daugelis kitų Estijos mokyklų) įsitraukusi į Tartu universiteto projektą, skatinantį visus aktyviai judėti. Mokykloje 7 arba 8 kl (pasirinktinai) mokiniai atlieka projektinį darbą.

Po vizito mokykloje laukė priėmimas miesto rotušėje. Vicemeras pristatė Estijos švietimo sistemą, papasakojo, kaip gyvuoja Tartu švietimas, džiaugėsi sėkminga ukrainiečių integracija. Buvo gera girdėti kelis kartus politiko pakartotą mintį, kad švietimo sėkmė Estijoje statoma ant pasitikėjimo ir bendradarbiavimo pamato.

Visą stažuotę kirbėjo mintis, ką galėtume pasiimti iš šios šalies švietimo… Aišku, labai norėtųsi, kad Lietuvos mokinių rezultatai PISA tyrimuose būtų tokie aukšti kaip Estijos. Būtų puiku, kad valstybė galėtų taip pasirūpinti savo vaikais, kad mokyklose ne tik vadovėliai, bet ir pratybos būtų nemokamos, kad kiekvienas vaikas galėtų nemokamai pavalgyti pietus. Ir didžiausias noras būtų, kad atsirastų dėl kiekvieno mokinio poreikių tenkinimo formalaus ir neformalaus ugdymo įstaigų bendradarbiavimas, kurio tikrai galime pavydėti aplankytai šaliai.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds