Bibliotekoje svečiavosi Didysis lietuvių kalbos žodynas
Donata 0 Comments

Bibliotekoje svečiavosi Didysis lietuvių kalbos žodynas

Didysis lietuvių kalbos žodynas, keliaujantis po Lietuvą, svečiavosi ir mūsų bibliotekoje. Į pamokas apie net šimtmetį rengtą žodyną pakvietėme visas 5-8 klases. Šis žodynas – didžiausias XX amžiaus lietuvių kalbotyros veikalas: 20 tomų, 22 tūkstančiai puslapių, daugiau kaip 11 milijonų žodžių… Tekstą žodynui rašė ir redagavo kelios kalbininkų kartos, net 23 redaktoriai ir tūkstančiai žodžių rinkėjų. Žiūrėdami filmą “Europos dinozauras”, turėjome apie ką pasikalbėti ir susimąstyti. Ar visada pagarbiai vartojame seniausią Europos kalbą? Apie ką mums kalba gatvėse pastebimos vitrinų iškabos? Kodėl žodžiai, suėję į žodyną, išeina iš kalbos? Kodėl mes visi esame žodyno autoriai? 

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds