integruota steam diena
Donata 0 Comments

Integruota STEAM diena apie stiklą

Spalio 27 d. 2c klasės mokiniams vyko integruota STEAM diena apie stiklą. Muzikos pamokoje aptarėme stiklo savybes, aiškinomės garso prigimtį ir suvokimą, praktiškai išmėginome vieną iš garso išgavimo būdų, pasitelkiant stiklą ir vandenį. Taip nejučia tapome muzikantais ir kompozitoriais. Pripildę taures skirtingu kiekiu vandens mokiniai galėjo pastebėti, kad taurių skleidžiamas garsas skiriasi. Taip įvedėme sąvokas „aukšti“ ir „žemi garsai“. Mėginome sugroti gimtadienio melodiją, o galiausiai visi, susijungę į ansamblį, sukūrėme bendrą muzikos kūrinį. Reflektuodami mokiniai rašė, kad sunkiausia buvo atkartoti gimtadienio melodiją, o nustebino tai, kad braukiant pirštu per taurės kraštą mes galime išgauti nuostabius garsus.

Stiklo temą pratęsėme išvykoje į Ramygalą, kur mokiniai dalyvavo edukacijoje „Stiklo magija“. Čia susipažinome su stiklininkystės istorija, stiklo apdirbimo būdais. Susipažinome su stiklininko profesija (tai nykstanti profesija ir be galo fiziškai sunki). Susipažinome su stiklo gamybos istorija, panaudojimu buityje, dailėje, architektūroje. O paskui mūsų visų laukė praktinė užduotis – visi užsidėjome apsauginius akinius, pasiėmėm pincetus ir pradėjome kurti stiklo dirbinį.

Mūsų edukatorė – tikra visokių amatų meistrė! Žavėjomės popierinėmis karpytomis užuolaidėlėmis, įvairių rūšių keramikos „verbomis“, šaukštų siena, skaičiavome skrynių amžių (joms per 100 metų!). Vėliau buvome pakviesti nusiskinti ir paragauti putino uogų. Viešėdami Ramygaloje aplankėme ir garsųjį Sagų namelį, kur sugalvojome savo norą ir prikalėme prie namo savo sagutes.

Nors buvo žvarbokas oras, tačiau grįžome laimingi, daug sužinoję ne tik apie stiklą, bet ir Ramygalą!

Pradinių klasių mokytoja Sandra Macijauskienė

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds