Kalėdų belaukiant..

Kalėdų belaukiant…

,,Nežinau, ar viltis yra svajonė, ar svajonė yra viltis. Bet žinau, kad svajoti yra labai gera, o nesiliauti tikėti yra normalu“. Tai tradicinio Panevėžio ,,Vyturio“ progimnazijos Kalėdinio bendruomenės vakaro vedėjos Renatos ištarti žodžiai, kurie verčia kiekvieną sustabdyti skriejančią mintį ir pabūti drauge su ja.

Viltį turėjo ir spektaklio ,,Kalėdų angelas viltis“ (pagal L.Riley ir H. Whittaker knygą ,,Greisė ir Kalėdų angelas“ ), kurį vakaro svečiams pristatė meno vadovas Gintaras su savo jaunaisiais aktoriais, pagrindinė veikėja Greisė. Mergaitė, besiruošdama vaidinimui kalėdiniame mokyklos renginyje, labiau už viską trokšta, kad spektaklį pamatytų tėtis – žvejų laivo kapitonas, didelę laiko dalį praleidžiantis jūroje. Už lango audra… Žiūrovų gretose tėčio vieta tuščia… Greisė glaudžia prie vaikiškos širdelės mažą angeliuką, kurio prašo globoti jai brangiausią žmogų, meldžia, kad audra liautųsi siautėjusi… Stebuklas įvyksta… Kalėdų angelas išgirsta nuoširdžią, vaikiško nerimo kupiną mergaitės maldą… Mylimas tėtis grįžta!

Šiuo spektakliu žiūrovams siunčiama žinutė: visuomet tikėti tuo, kad nesame vieni, kad šalia mūsų yra tie, kurie visada mus išgirs, supras, patars, padės… Kartais net nereikia prašyti garsiai, užtenka atsistoti šalia, pažiūrėti į akis ir jose pamatyti gerumą, kurio turime tiek daug.

Mūsų progimnazijos bendruomenėje jo tikrai daug… Teikiant Padėkos angelus, šilti žodžiai už pagalbą, palaikymą, dosniai dalijamą išmintį bei laiką virpino besiklausančiųjų širdis, augino pasididžiavimą, kad esame šios draugiškos, kiekvienu nariu besirūpinančios bendruomenės dalimi.

Neeilinio vakaro metu nebuvo pamirštas ir pagrindinis mūsų mokyklos uždavinys – sudaryti sąlygas kiekvienam mokiniui patirti ugdymosi sėkmę. Todėl šių metų bendruomenės vakare aukoti pinigai bus skirti didžiausią akademinę pažangą padariusių klasių motyvavimui (kelionės, edukaciniai užsiėmimai ir kt.). Nugalėtojai turės galimybę atsipūsti po sunkaus darbo ir dar labiau sustiprinti savo kolektyvą kitų iššūkių įveikimui.

Buvo gera matyti, kaip aktyviai mokinių tėveliai, mokytojai, įsigydami bendruomenės narių sukurtus, pagamintus daiktus, produktus, aukojo lėšas, stengėsi, kad šauni idėja būtų įgyvendinta.

Pasibaigus vakarui, norisi ištarti žodį ,,Ačiū“ ne tik jo organizatoriams ir dalyviams, bet ir artėjančių Kalėdų angelui. Už tai, kad ir vėl turėjome galimybę pabūti visi kartu.