Donata 0 Comments

“Paauglystės virsmas. Atradimai ir pavojai, džiaugsmai ir klaidos”.

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė lektorius iš Vilniaus ,,Krizinio nėštumo centro” Lilijaną Marcinkevičiūtę ir Edviną Dauknį, kurie miesto mokyklų mokiniams pravedė paskaitas lytiškumo ugdymo tema.

Lapkričio 29 dieną ,,Vyturio‘‘ progimnazijos 7a ir 7b klasių mokiniai dalyvavo pamokose – “Paauglystės virsmas. Atradimai ir pavojai, džiaugsmai ir klaidos”.

Paskaitos-diskusijos tikslas – ugdyti atsakingą ir pagarbų jaunimo požiūrį į lytiškumą, susiejant lytiškumą su atsakingais meilės santykiais; supažindinti su tam tikromis rizikingo lytinio elgesio pasekmėmis: neplanuotu nėštumu bei aborto pasekmėmis, pornografijos žala.

Mokiniai įgavo žinių apie paauglystėje vykstančius brandos pokyčius tiek fiziologiniu, tiek emociniu lygmeniu, apie bręstančio lytiškumo tikslą, susiejant lytiškumą su pasiruošimu atsakingos meilės santykiui, apie žmogaus gyvybės vystymąsi iki gimimo ir tos gyvybės besąlyginę vertę, pagarbos ir jautrumo ugdymą žmogaus orumui, gerbiant savo ir kitų besikeičiantį kūną, bei emocinius pokyčius.

Sveikatos priežiūros specialistė Vida Verbickienė

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds