Saldi kelionė

Saldi kelionė

Gruodžio 21 dieną 1b klasės mokiniai ir tėveliai vyko į Kalėdinę ekskursiją.

Pirmoji stotelė buvo Kernavėje. Aplankę senovinį kaimą ir palaipioję po piliakalnius, visi patraukė apžiūrėti Kernavės Kalėdinės eglutės. Ji buvo papuošta tautiškais žaisliukais, pagamintais iš šiaudų ir primenančiais lietuviškus sodus. Po eglute vaikai netikėtai pastebėjo maišą. Visi labai nudžiugo, kai tame maiše rado jiems skirtas Kalėdų senelio dovanas!

Iš Kernavės kelias vedė į Trakus. Čia visi dalyvavo klasės mokytojos vedamoje apžvalginėje ekskursijoje po Trakų centrą, kurios metu sužinojo apie Trakų miesto reikšmę Lietuvos istorijoje, pusiasalio ir salos pilis, karaimų gyvenimą ir papročius, kibinus, klausėsi legendų apie Trakų miesto globėją Šv. Joną Nepomuką ir jam pastatytą koplytstulpį, aplankė Trakų Švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčią, kurioje apžiūrėjo prakartėlę, tik labai nustebo, nes ėdžiose dar nebuvo kūdikėlio Jėzaus.

Apžvalginės ekskursijos pabaigoje visi pasiekė Trakų „AJ Šokolado skulptūrų muziejų“. Čia vaikai ir tėveliai dalyvavo labai linksmoje ir skanioje šokoladinių saldainių gaminimo edukacijoje, apžiūrėjo įspūdingus šio muziejaus eksponatus.

Į Panevėžį keliautojai grįžo su savo gamybos saldainių maišeliais, puikia nuotaika ir nepamirštamais įspūdžiais.

Mokytoja Gražina Apšegienė