atass 0 Comments

STEAM diena „Vyturio“ progimnazijoje

Vasario 25 diena ketvirtokams buvo netradicinė – jie turėjo STEAM dieną (tai anglų kalbos žodžių pirmos raidės – mokslas, technologijos, inžinerija, menas, matematika). Visos dienos veiklos buvo susijusios su robotais. Vis dažniau robotus galima sutikti savo kasdieniniame gyvenime: buityje, medicinoje, darbe, moksle, versle, tad su mokiniais nusprendėme išsiaiškinti, kuo panašūs ir kuo skiriasi žmogus ir robotas.

Rytas 4d klasėje prasidėjo pasisveikinimu, tačiau „Labas rytas“ ketvirtokai užrašė raidžių koordinatėmis. Susidomėję jie atliko ir kitas informatikos užduotis.

Ypatingo mokinių pripažinimo sulaukė edukacinė „Išmaniosios Mokyklos“ pamoka „Prakalbink robotą“. Visiems buvo įdomu susipažinti su nanorobotais, robotais humanoidais, dirbtiniu intelektu ir kitomis ateities technologijomis. Įdomu įsivaizduoti mus aptarnaujantį robotą viešbučio registratūroje, bibliotekoje, oro uoste ar robotą – konsultantą, maloniai atsakinėjantį į mūsų klausimus. Ketvirtokai įsitikino, kad robotai gali ir mankštintis, ir dainuoti, ir atsakyti į klausimus, tik… žmogus juos turi užprogramuoti. Tad Scratch programėle  mokiniai taip pat  mokėsi kurti  programas kalbančiam robotui!

Susidomėjimo sulaukė ir aktoriaus Vaidoto Žitkaus skaitoma Vytautės Žilinskaitės pasaka „Robotas ir peteliškė“. Po komandinio bendradarbiavimo ketvirtokai dalijosi mintimis, kokie jausmai kilo klausant pasakos, ką jie suprato ir atsakė į STEAM dienos klausimą – žmonės ir robotai yra panašūs, robotai gali pakeisti žmones, bet  robotai neturi jausmų ir sielos.

Įdomia STEAM diena nenusivylė nė vienas vaikas!

Mokytoja Laimutė Giniotienė
Skaitykite  https://aina.lt

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds