Tarptautinėje socialinėje akcijoje „Šalia mūsų, ne už sienos!”
Donata 0 Comments

Tarptautinė socialinė akcija „Šalia mūsų, ne už sienos!”

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos 1b klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja Gražina Apšegiene ir logopede Judita Butkevičiene sudalyvavo gražioje Tarptautinėje socialinėje akcijoje „Šalia mūsų, ne už sienos!”. Ji buvo skirta Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimui, kuri vyksta kiekvienų metų balandžio 2d. Sudalyvauti joje kvietė Klaipėdos Vitės progimnazijos švietimo pagalbos specialistai.
Ši akcija vyko keliais etapais. Visų pirma kovo 14 d. 1b klasės mokiniai per technologijų pamoką pagal instrukciją iš modelino gamino akcijos segtukus, primenančius dėlionės detales ir nuspalvino juos ryškiomis spalvomis. Taip pat jie buvo supažindinti apie ypatingus vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimą. Jie lygiai taip pat, kaip ir visi vaikai myli ir nori būti suprasti, mylimi.
Kovo 25 d. su 5a klasės mokiniais gyvenimo įgūdžių pamokoje kalbėjome apie neuroįvairovę. Tai reiškia, kad mes esame visi skirtingos asmenybės, turinčios skirtingą skonį, stiprybes ir silpnybes. Mes galime matyti tą patį pasaulio vaizdą, bet mūsų unikalios smegenys supras jį unikaliai. Tad ir asmenys, turintys autizmo spektro sutrikimą yra unikalūs ir ypatingi. Mokiniai sužinojo apie jų sunkumus bei kaip jiems galime padėti. Pabaigoje jiems buvo išdalinti autistiškus vaikus auginančių tėvų atvirlaiškiai, kuriuose nuspalvino dėlionės detales.
Na ,o kovo 29 d. pasipuošę mėlynais balionais, 1b klasės mokiniai su mokytoja Gražina Apšegiene, logopede Judita išėjo į miestą ir dalino savo pagamintus akcijos ženkliukus bei atvirlaiškius žmonėms. Tikime šia prasminga veikla, nes miesto gyventojai išgirdo svarbiausią dalyką, kad autistiški žmonės yra mūsų bendruomenės dalis. O mokiniai, dalyvaudami tokioje akcijoje, mokosi empatijos, supratimo.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds