atass 0 Comments

Netradicinės nuotolinės pamokos „Vyturio“ progimnazijoje

Dar neseniai nuotolinis mokymas mokyklose ir mokytojams, ir tėvams, ir vaikams įnešė nerimo ir kėlė daug klausimų. Šiandien jau visi kalbame apie platesnes nuotolinio mokymo galimybes, ieškome įvairių būdų, kaip praturtinti mokymosi  procesą, paversti  jį įdomesniu, patrauklesniu.

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokytojos mielai naudojasi kitų institucijų teikiamais pasiūlymais. Ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo Swed banko organizuotoje nuotolinėje pamokoje „MOKOnomika“. Visus džiugino ši diena su hiphopo šokio judesiais, pirmųjų pinigų istorija, pažintimi su mitinėmis būtybėmis. Nemažiau mokiniai domėjosi kaip daromi stebuklai, kaip tapti istorijų kūrėju, kas yra svajonių žemėlapis, ar mūsų planeta gali pavargti. Didžiausia nuotolinė pamoka neprailgo. Kiekvienas galėjo sužinoti naujų, įdomių dalykų. Ketvirtokus sudomino ir virtuali edukacinė programa „Jaunojo piliečio pamoka“ tiesiai iš istorinės LR Prezidentūros Kaune. Mokiniai klausėsi gido pasakojimo apie Lietuvos valstybės simbolius – herbą, himną, tautinę vėliavą, jų atsiradimo istoriją ir reikšmę. Po smagios diskusijos buvo įdomu  virtualiu būdu sudėlioti tautišką giesmę! 

Mokykloje jau tapo tradicija „Metų knygos rinkimų“ edukacinės pamokos. Jos vyksta ir nuotolinio mokymo metu. Mokiniai su nekantrumu  laukia bibliotekos pakvietimo dalyvauti  knygų pristatymuose. Visi ketvirtokai jau gali papasakoti apie knygas „Maksas ir 92 musės“, „Ką manė kamanė?“, „Kas yra upė?“. Šią savaitę startuoja S. Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“ knygos edukacinė pamoka. Mokiniai dalyvauja įvairiose veiklose, o žinias įtvirtina žaisdami Kahoot, „Taip ir ne“  ir kitus žaidimus. Smagu balsuoti už Lietuvos vaikų skaitomiausią knygą, kai esi susipažinęs su jos autoriumi, dailininku, personažais ir pakeliavęs jos puslapiais.

Bendrąsias kompetencijas mokiniai tobulina organizuojamose integruotose kūrybinėse SLURŠ dienose. Visose ketvirtose klasėse vyko integruota SLURŠ diena, kuri prasidėjo rytine mankšta ir visus nuteikė aktyviam darbui. Mokiniai diskutavo, kaip  nuotolinio mokymosi metu bent vieną valandą dienoje praleidžia aktyviai judėdami. Jie pasakojo apie žaidimus lauke, sniego skulptūrų kūrimą, sniego kasimą, mankštą su tėveliais. Kita veikla mokinius atvedė į profesionalų sportą.  Darbuodamiesi grupėse jie rinko medžiagą apie žymiausius sportininkus, dalinosi savo patyrimais ir rengė pristatymus.  Diena tęsėsi sveikos mitybos tema. Į diskusiją visus pakvietė Aino Havukainen, Sami Toivonen knygelės „Tatai ir Patai, prie stalo“ veikėjai. Tai įdomi komiksų knygelė, linksmai pasakojanti, kodėl valgyti privalu, kaip veikia žmogaus virškinimo sistema, ką reiškia maisto netoleravimas. Po pertraukėlės veikla persikėlė į namų virtuves. Čia mokiniai ieškojo maisto  produktų, stebėjo ant  pakuočių pateiktą produkto sudėtį, aiškinosi, kiek produkte esama cukraus. Kiti mokiniai žvaliai kibo į darbą: gamino sveikus sumuštinius, salotas, pasakojo draugams, kokius produktus naudojo. Pati šauniausia šios dienos dalis buvo Protų mūšis „Sveikas žmogus“. Mokiniai pasitikrino savo žinias, įsivertino ir pasidalino įspūdžiais. Baigiantis integruotai dienai ketvirtokai jautėsi pavargę, bet nupieštos emocijos kalbėjo: „Mes laimingi! Pamokos kitaip – jėga!“

Įdomesnės nuotolinio mokymo pamokos  skatina ir mokinių tėvelius aktyviai prisidėti prie ugdymo proceso. Jie edukaciją įtraukia į šeimos laisvalaikio veiklas. Šeimos pokalbiai apie netradicines pamokas padeda geriau įsiminti naujas žinias, sieti jas su patirtimi.

Šiandien mokiniai jau nekantrauja grįžti į mokyklą, gyvai bendrauti, dalintis įspūdžiais su draugais ir  mokytojais. Jų laukia ir susitikimas su būsimaisiais „Vyturio“ progimnazijos pirmokais. Kas, jei ne ketvirtokai geriausiai pažįsta savo mokyklą, kurios tikslas ugdyti išmanų, Lietuvos ateitį kuriantį pilietį. Pamažu artėja diena, kai jie vėl atvers mokyklos duris ir pakvies mažuosius mokinukus keliauti netradiciniu žinių keliu.

Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos ketvirtų klasių mokytojos Elena Adamavičienė, Edita Luomanienė, Laimutė Giniotienė ir Violeta Mažutienė

Publikacija www.aina.lt

Leave a Comment

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

This will close in 0 seconds